Przejdź do treści
 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU- 3.03.2024

  1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek od 16.00 do 17.30. Prosimy o podawanie zarezerwowanych  intencji mszalnych na miesiąc  marzec i kwiecień oraz przedłużanie pokładnego za groby swoich bliskich zmarłych. Na Cmentarzu ponownie zostały wymienione puste kontenery. Prosimy o wrzucanie do nich tylko zbędnych śmieci , wkładów i zniczy z grobów a nie śmieci z poza cmentarza, jak to niektórzy czynią. Bowiem wymiana dwóch kontenerów to prawie 3.000 zł.
  2. Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych i potem o 18.00 Msza święta. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 15.00 i potem ok. 15.45 Msza święta niedzielna ale recytowana już bez kazania.
  3. W środę 6 marca po Mszy świętej i nowennie na Probostwie spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas
  4. Rekolekcje wielkopostne szkolne oraz parafialne rozpoczniemy za tydzień od soboty wieczora 9 marca do środy włącznie 13 marca, które przeprowadzi Ksiądz Piotr Gałązka- Rektor ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny z Bąblina.  Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotach  oraz umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. Sobota o 18.00 i Niedziela o 8.00; 10.00 i 11.30. Msze święte z naukami dla wszystkich. Poniedziałek- Wtorek i Środa- do południa dzieci i młodzież a wieczorem o 18.00 Msze święte z naukami dla dorosłych. W ostatnim dniu rekolekcji w Środę wraz z Nowenną składka będzie przeznaczona dla Ojca rekolekcjonisty w podziękowaniu za przeprowadzone rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Już dziś bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału w tych rekolekcjach.
  5. Objazd chorych z Komunią świętą wielkanocną będzie w piątek 22 marca od godziny 8.00 rano.
  6. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w sobotę 23 marca przed Niedzielą Palmową.
  7. W Niedzielę Palmową o godzinie 19.00 planujemy parafialną Drogę Krzyżową tradycyjną trasą w Objezierzu a o wszelkich szczegółach oraz niesieniu Krzyża  powiem w najbliższym czasie.
  8. Jak już wspominałem w tym roku po raz pierwszy Procesja Rezurekcyjna będzie w Wielką Sobotę o godzinie 20.00 w połączeniu z Wigilią Paschalną Świąt Wielkiej Nocy z radosnym ‘’ Alleluja’’ na cześć Zmartwychwstałego Chrystusa a nie o 6.00 rano jak to było dotychczas. Tak już będzie co roku. Jeśli nie będzie padać to pójdziemy dłuższą trasą tak jak na Boże Ciało. Towarzyszyć nam będzie ‘’ Poznań Brass’’ Kwintet  instrumentów dętych z Poznania, który już potwierdził swój udział.
  9. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Wydrukowane koperty z dopiskiem na cele remontowe Parafii znajdują się na wszystkich bocznych ołtarzach w Kościele. Jest także wystawiona skrzynka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  10. W zakrystii lub w Biurze parafialnym można się nadal zapisywać na Pielgrzymkę do Częstochowy w terminie 9-10 czerwca- niedziela- poniedziałek. Dzieci Pierwszo- Komunijne z rodzicami oraz chętni parafianie. Pojadą dwa duże Autokary. O szczegółach i spotkaniu po Świętach Wielkanocnych.
  11. Na zagraniczną lotniczą Pielgrzymkę do Włoch jest już komplet i lista rezerwowa.
  12. W Kruchcie Kościoła można nabywać Paschaliki na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę i Procesję Rezurekcyjną a potem także na stół wielkanocny w swoich rodzinnych domach.
  13. Za tydzień w niedzielę 10 marca podczas Mszy świętej o 11.30 odbędzie się poświęcenie Pisma świętego dla dzieci I Komunijnych. Kto nie ma to można nabyć sam Nowy Testament po 30 zł.

   

  WSZYSTKIM  PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZĘ MIŁEJ NIEDZIELI ORAZ DOBREGO TYGODNIA

  SZCZĘŚĆ BOŻE

  KSIĄDZ PROBOSZCZ SŁAWOMIR RATAJCZAK

 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU- 25.02.2024

  1. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek od 16.00 do 17.30. Prosimy o podawanie intencji mszalnych na miesiąc  marzec oraz przedłużanie pokładnego za groby swoich bliskich zmarłych.
  2. Tydzień temu składka budowlana choć wcześniej nie zapowiadana wyniosła 3.247 zł. Bóg zapłać. Obecnie wszelkie zbierane ofiary pragniemy przeznaczyć na wymianę nowego dachu na naszym Kościele. Może uda się na ten cel pozyskać jakieś środki zewnętrzne, bo będzie to dość duży koszt.
  3. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek na dzieło pomocy ‘’ Ad Gentes ‘’ w przeznaczeniu na całe dzieło misyjne Kościoła i misjonarzy pracujących na całym świecie.
  4. Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych i potem o 18.00 Msza święta. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 15.00 i potem ok. 15.45 Msza święta niedzielna ale recytowana już bez kazania.
  5. Pierwszy piątek miesiąca- 1 marca po Drodze Krzyżowej dla dzieci o 17.00 okazja do Spowiedzi św.
  6. Pierwsza sobota miesiąca- 2 marca o 8.30 różaniec, prowadzi Pierwsza Róża i o 9.00 Msza święta.
  7. Rekolekcje wielkopostne szkolne oraz parafialne odbędą się w terminie 9- 13 marca- od soboty wieczora do środy włącznie, które przeprowadzi Ksiądz Piotr Gałązka- Rektor ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny z Bąblina. Wszelkie szczegóły podam za tydzień.
  8. Objazd chorych z Komunią świętą wielkanocną będzie w piątek 22 marca od godziny 8.00 rano.
  9. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w sobotę 23 marca przed Niedzielą Palmową.
  10. W Niedzielę Palmową o godzinie 19.00 planujemy parafialną Drogę Krzyżową tradycyjną trasą w Objezierzu a o wszelkich szczegółach oraz niesieniu Krzyża  powiem w najbliższym czasie.
  11. Jak już wspominałem w tym roku po raz pierwszy Procesja Rezurekcyjna będzie w Wielką Sobotę o godzinie 20.00 w połączeniu z Wigilią Paschalną Świąt Wielkiej Nocy z radosnym ‘’ Alleluja’’ na cześć Zmartwychwstałego Chrystusa a nie o 6.00 rano jak to było dotychczas. Tak już będzie co roku. Z tej racji w Pierwszy Dzień Świąt Wielkanocnych nie będzie rannej Mszy świętej o 8.00 rano.
  12. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Wydrukowane koperty z dopiskiem na cele remontowe Parafii znajdują się na wszystkich bocznych ołtarzach w Kościele. Jest także wystawiona skrzynka na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  13. W zakrystii lub w Biurze parafialnym można się nadal zapisywać na Pielgrzymkę do Częstochowy w terminie 9-10 czerwca- niedziela- poniedziałek. Pojadą dwa duże Autokary. O szczegółach później.
  14. Na zagraniczną lotniczą Pielgrzymkę do Włoch z początkiem sierpnia 2025 roku jest już komplet 50 osób bo więcej być nie może i lista zasadnicza została zamknięta. Na liście rezerwowej jest już także 15 osób gdyby ktoś z różnych powodów zrezygnował. O wszelkich szczegółach powiem później.
  15. Z ofiar kolędowych został zakupiony nowy Baldachim wraz z czterema drzewcami i usztywnieniem. Koszt to 10.060 zł. Będzie poświęcony i pierwszy raz użyty w Wielą Sobotę podczas Rezurekcji. Dziękujemy za pomoc w montażu. Jest już ustawiony w bocznej nawie przy sztandarach.
  16. W zakrystii można nabywać Paschaliki na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę i potem na stół wielkanocny w cenie 14 zł. Serdeczne Bóg zapłać Panu Tomaszowi Rembowskiemu z Żukowa za bezinteresowny transport tych świec dla całego naszego dekanatu obornickiego.
  17. Zmarł nasz parafianin śp. Jan Tomczak lat 88 z Górki. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 27 lutego o godzinie 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

  WSZYSTKIM  PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZĘ MIŁEJ NIEDZIELI ORAZ DOBREGO TYGODNIA

  SZCZĘŚĆ BOŻE

  KSIĄDZ PROBOSZCZ SŁAWOMIR RATAJCZAK