Ur. Świętej Bożej Rodzicielki 1.01. 23r.

 

 

Ur. Świętej Bożej Rodzicielki 1.I.23r.

  1. W Imię Boże i w świetle Jego oblicza rozpoczynamy Nowy Rok 2023.
  2. Gdy Kalendarz liturgiczny :poniedziałek –św. Bazylego i św. Grzegorza z Nazjanzu; wtorek – Najśw. Imienia Jezus; sobota – św. Rajmunda. W przyszłą niedziele kończymy liturgicznie okres Narodzenia Pańskiego Chrztem Pańskim.
  3. W piątek Objawienie Pańskie – trzech króli. W tym dniu błogosławieństwo kredy i kadzidła. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Misyjny i taca na Krajowy Fundusz Misyjny. Nie ma w tym dniu postu od pokarmów mięsnych. Po Mszach będzie rozprowadzone w kadzidło i kreda.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia.

W piątek ok. 12,30 po Mszach Św. odwiedzę chorych z komunią św. W sobotę o g. 8,30 Różaniec i o g.9,00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP .

  1. Można rezerwować Msze Święte na pierwsze półrocze 2023 roku i na cały rok Ważniejsze Jubileusze i Msze Ślubne . Pamiętajmy również , aby zamawiać Mszenie tylko za zmarłych, ale również za żyjących – bliskich -z o z okazji  Im, Ur  i ważniejszych rocznic .
  2. Aktualny zmieniony numer do biura parafialnego to : ( 61) 28 67 360
  3. Z inicjatywy PP. Rembolskich, proszę i zachęcam, aby przynieść świeczkę dla mieszkańców Ukrainy, gdzie toczy się wojna i brakuje prądu. – w kruchcie jest karton i tam można je zostawiać.
  4. W przyszłą niedzielę proszę na Msze o g. 11,30 rodziców z dziećmi przygotowującymi się do 1-ej komunii św. Poświecenie książeczek i po Mszy spotkanie.
  5. Wracam do tradycyjnej kolędy- dla celów duszpasterskich i w celu poznania parafii i mieszkających niej osób. Wspólna modlitwa ma również nam wyprosić Boże Błogosławieństwo dla każdego domu i mieszkających w nim osób. Ogarniamy modlitwą również wszystkich chorych w poszczególnych domach.  Proszę, aby do ofiar dołączyć prośby i podziękowania-  będą one wyczytywane podczas Nowenny do Matki Bożej NP.

 Ofiarami można pomóc w spłacaniu   remontu  zabytkowego probostwa.

Plan kolędy : poniedziałek ( 2.1)- Wargowo II . g.13,00. – od strony pp. Ostrowskich

Wtorek ( 231.): Wargowo I ( szkoła,nr. 5 i 9 i 13) . i dalej od pp. Szmytów , Mintów do pp. Cyplików. g.13,00.

Środa( 4.1. ) – Objezierze – bloki 34 i 33- g.14,00

Czwartek ( 5.1.))  –Kowalewko ( od pp. Jojt do pp. Florczaków ).g. 13,00

Piątek – Uroczystość  Trzech Króli.

Sobota ( 7.1. )– Kowalewko ( od pp. Idczaka do pp. Zając ) g. 10,00.

Niedziela( 8.1. )– Objezierze – bloki 31 i 32. – g.15,00.

Kwadrans wcześniej proszę o pojazd – ze względu na remont , proszę, aby podchodzić od strony ulicy.