@ Niedziela po narodzeniu Pańskim 3.01. 21 r.

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3.02.21 r.

  1. „Bóg w głębokim milczeniu wypowiada – rodząc – Słowo ,swego Odwiecznego Syna. Jest Ono światłością, które świeci ludziom, ratuje ich i sadzi.”.
  2. W tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek i piątek adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17,00. W czwartek modlimy się o nowe powołania do służby Bożej.

W piątek zapraszam chętnych od 17 do skorzystania z sakramentu pojednania, a w czasie adoracji do oddanie się Najśw. Sercu Pana Jezusa i Bożemu Miłosierdziu.

  1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Anieli, zakonnicy; czwartek – św. Rajmunda.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy pamiątkę Chrztu Pańskiego.
  3. Intencja na miesiąc styczeń dla Róż Różańcowych: Aby Pan Bóg dał ludziom łaskę , byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie z otwartością na wszystkich.
  4. Poświecenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. odbędzie się 2 lutego w święto Matki Bożej Gromnicznej
  5. W środę Ur. Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest dzień modlitwy i pomocy misjom. Datki zbierane są w kościołach na pomoc dla misjonarzy.

W tym dniu Msze św. ,jak w niedzielę i po obiedzie o 14,30 z nowenną do MBN pomocy.

Podczas każdej Mszy poświęcamy kredę i kadzidło na wspomnienie darów, jakie przynieśli Jezusowi Mędrcy ze Wschodu. Będziemy mogli zabrać do domów torebki przygotowane przez studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego im. Dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wsparcie dla Domu Pokoju , sierocińca na Górze Oliwnej , prowadzonego przez Siostry Elżbietanki.

Fundacja Orszak Trzech Króli przysłała na parafie korony , śpiewniki, gazetki , nalepki. Proszę, aby przy wyjściu z kościoła je zabierać i w Ur. Trzech Króli , aby rodziny z dziećmi przyszły w tych koronach i w innych dobrowolnych strojach, jak w orszaku, aby przejść wokół kościoła i uczestniczyć we Mszy Św. – zapraszam na g. 11,30.