Niedziela Najświętszej Trójcy 30.05. 21 r.

 Niedziela Najświętszej Trójcy 30.5. 21r.

 1. Po Ur. Zesłania Ducha Świętego przeżywamy dziś Ur. Najświętszej Trójcy – największej tajemnicy naszej wiary – Boga w trzech Osobach.
 2. Kalendarz Liturgiczny : poniedziałek – nawiedzenie NMP; wtorek – św. Justyna; sobota – św. Bonifacego.
 3. Można rezerwować na drugie  półrocze tego roku intencje za zmarłych i żywych
 4. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych.
 5. W tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. W piątek od g. 8,00 objazd chorych z posługą sakramentalną(nowe osoby proszę zgłosić). Od 17,00 okazja do spowiedzi św.

W sobotę nabożeństwo fatimskie – o 8,30 różaniec, Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i 15 minutowa adoracja

 1. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Nowak Karolina, st. wolny. zam. Chrustowo 22 i Myszkowski Daniel , st. wolny, zam. Urbanie 8A.
 2. W czwartek Ur. Najść. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W poniedziałek po Mszy wieczornej proszę o przyjście osób, które chcą pomóc w oczyszczeniu terenu wokół kościoła – w oczyszczeniu chodników. W środę po Mszy próba sypania kwiatków – proszę szczególnie dziewczynki komunijne, które w tym roku były u 1-ej Komunii św. I wszystkie młodsze i starsze. Chłopców zapraszam do dzwonków.
 3. W tym roku z powodu wielu niewiadomych przez pandemie będzie w Boże Ciało, jak rok temu. Msza rano o g. 8,00 ,10 i 12. Po Mszy o g. 10 procesja wokół kościoła. Przed Msza o g. 8 i 12 będzie 15 – minutowa adoracja. Postarajmy się przez cały tydzień oktawy uczestniczyć w Eucharystii połączonej z Nieszporami.
 4. Będą 2 ołtarze w Boże Ciało i na zakończenie oktawy przy kościele. 1 ołtarz Ślepuchowo i 2 ołtarz Wargowo 1. Na zakończenie oktawy Wargowo 2 i Żukowo. Mieszkańców Nieczajny proszę o przyozdobienie wejścia do kościoła. Bractwo św. Anny również proszę o uczestnictwo. Proszę Strażaków o pomoc w niesieniu Sztandarów i feretronów.
 5. O asystę w Boże Ciało proszę parafian Z Objezierza, a w oktawie wzorem lat ubiegłych poszczególne wioski: piątek – Chrustowo i Sławienko; sobota – Żukowo; niedziela – Kowalewko i Wargowo; poniedziałek – Nieczajna. Na czas Oktawy Bożego Ciała starajmy się udekorować nasze domy flagami i obrazami. W poszczególne dni na Mszy modlimy się za wioski, które mają dyżur.
 6. W poniedziałek okazja do spowiedzi św. , aby móc w pełni uczestniczyć we Mszy św. w Boże Ciało i przez cała oktawę. – przyjedzie ks. Wojciech Ren.
 7. Za tydzień Niedziela Dziękczynienia – składka na Świątynię Opatrzności Bożej.