Niedeziela Chrztu Pańskiego -10.01.21r.

 Niedziela – Chrzest Pański 10.01.21 r.

  1. Chrzest Chrystusa jest również objawieniem. W Człowieku – Chrystusie Jezusie-zajaśniał nam również blask Chwały Bożej.
  2. W tygodniu adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek  o g. 17,30 i  piątek o g. 17. W czwartek polecamy we wspólnej modlitwie  rodziny i małżeństwa z parafii.
  3. We wtorek o g.17 zapraszam dzieci z opiekunami do śpiewania kolęd przy żłóbku; a w środę wszystkich dorosłych od 17,30 .
  4. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Honoraty;środa– św. Hilarego ;czwartek – św. Feliksa; piątek – św. Pawła pustelnika; sobota – św. Marcelego, pap.
  5. W kalendarzu liturgicznym od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły – Tydzień I.
  6. Intencja na miesiąc styczeń dla Róż Różańcowych: Aby Pan Bóg dał ludziom łaskę , byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie z otwartością na wszystkich.
  7. Przypominam – Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. odbędzie się 2 lutego w święto Matki Bożej Gromnicznej. Można książeczki kupić w zakrystii.
  8. Dziś podczas każdej Mszy poświęcamy kredę i kadzidło na wspomnienie darów, jakie przynieśli Jezusowi Mędrcy ze Wschodu. Będziemy mogli zabrać do domów torebki przygotowane przez studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego im. Dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wsparcie dla Domu Pokoju, sierocińca na Górze Oliwnej , prowadzonego przez Siostry Elżbietanki.
  9. Prasa katolicka – Przewodnik Katolicki.
  10. W tygodniu Msze św. w poniedziałek rano o. g.8,00; od wtorku do soboty o g.18,00.