Boże narodzenie 25.12. 22r.

  1. W Boże Narodzenie sam Bóg najwięcej obdarowuje każdego z nas – otwórzmy się tę Tajemnicę.
  2. Gdy Kalendarz liturgiczny :poniedziałek – św. Szczepana ; wtorek – św. Jana ,ap.; środa – św. Młodzianków. Trwa oktawa Bożego Narodzenia. W piątek w tym roku przypada święto Świętej Rodziny. Za tydzień w niedzielę Ur. Świętej Bożej Rodzicielki. W przyszłą niedzielę podczas Mszy odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. – zapraszam małżeństwa, aby razem były podczas Mszy Świętej.
  3. Dziękuję z serca wszystkim, którzy przygotowali żłóbek i kościół do świętowania Ur. Bożego Narodzenia.
  4. Msze Św. w II Święto jak w niedzielę. W tym dniu wspieramy ofiarami KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu.
  5. Dziękuję Caritasowi i osobom z poszczególnych wiosek, które pomogły rozprowadzić opłatki i świece na stół wigilijny.
  6. Chorych ze stałej listy odwiedzę z komunia św. w pierwsze Święto po Mszy południowej. Jeśli ktoś rezygnuje klub jest nowa osoba , to proszę zgłosić w zakrystii.
  7. Można rezerwować Msze Święte na pierwsze półrocze 2023 roku i na cały rok Ważniejsze Jubileusze i Msze Ślubne . Pamiętajmy również , aby zamawiać Mszenie tylko za zmarłych, ale również za żyjących – bliskich -z o z okazji  Im, Ur  i ważniejszych rocznic .
  8. Aktualny zmieniony numer do biura parafialnego to : ( 61) 28 67 360
  9. Z inicjatywy PP. Rembolskich, proszę i zachęcam, aby przynieść świeczkę dla mieszkańców Ukrainy, gdzie toczy się wojna i brakuje prądu. – w kruchcie jezt pusty karton i tam można je zostawiać.
  10. Wracam do tradycyjnej kolędy- dla celów duszpasterskich i w celu poznania parafii i mieszkających niej osób. Wspólna modlitwa ma również nam wyprosić Boże Błogosławieństwo dla każdego domu i mieszkających w nim osób. Ogarniamy modlitwą również wszystkich chorych w poszczególnych domach. Jeśli jest szczególna prośba , to proszę, aby ją dołączyć do składanych ofiar. Proszę, aby również dołączyć podziękowania . Będą one wyczytywane podczas Nowenny do Matki Bożej NP.

 Ofiarami można pomóc w spłacaniu   remontu  zabytkowego probostwa.

Plan kolędy : wtorek ( 27.12) Sławienko – od PP. Horna do Pawlaczyk .– g.12

Środa ( 28 .12. ) – Sławienko – pozostała część – i Chrustowo Blok( od strony Sławienka )g. 12,00

Czwartek ( 29.12. )  – Chrustowo – od PP. Gimzickich do PP. Nowickich – g. 11.

Piątek ( 30 .12.) – Wymysłowo . Od tartaku do pp. Kwiecińskich

Sobota ( 31 .11. )- pozostała część Wymysłowa – od g. 9,30 .

Kwadrans wcześniej proszę o pojazd – ze względu na remont , proszę, aby podchodzić od strony salek – w przypadku deszczu lepiej nie wjeżdżać na teren probostwa ( duże błoto) – lepiej pozostać samochodem na ulicy.

 

 

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2022 ROKU

 

 

Umiłowani Archidiecezjanie!

 

Święta Bożego Narodzenia każdego roku przypominają nam wezwanie zastępów niebieskich: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania” (Łk 2, 14). W hymnie aniołów skierowanym do pasterzy czuwających przy swoich trzodach słyszymy o pokoju, który zagościł na ziemi wraz z narodzinami Syna Bożego. Historia Świętej Rodziny, przynaglonej do ucieczki od niebezpieczeństwa ze strony Heroda ukazuje, że ciemność świata przeciwstawia się prawdziwej światłości, gdyż Słowo „przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli” (J 1,11). Dopóki Książę Pokoju nie zamieszka w naszych sercach i nie przemieni codziennych wyborów, nasze serca – odwrócone od Boga – dalekie będą od pokoju.

 

Drodzy Siostry i Bracia!

 

W tym pięknym czasie uroczystości Narodzenia Pańskiego, który skłania nas do naśladowania Bożego Syna w obdarowywaniu innych aż do daru z siebie, życzę Wam, by codzienne powierzanie się Chrystusowi dodawało Wam odwagi do wprowadzania pokoju w Wasze codzienne życie.

Niech światło, które napełniło radością serca Maryi i Józefa, a także pasterzy i Mędrców ze Wschodu rozbłyśnie wśród Was, w waszych rodzinach i tam, gdzie czujecie się samotni. Niech jego blask uświadamia nam, że przyszła do nas Miłość, która nie zna zazdrości i pychy, Miłość, która nadaje sens naszemu życiu.

 

Życzę Wam radosnych Świąt Bożego Narodzenia, błogosławionego czasu przeżytego na celebracji i rozważaniu tajemnic Bożego Wcielenia, śpiewaniu kolęd i łamaniu się opłatkiem!

 

Na nadchodzący Nowy Rok 2023 z serca Wam wszystkim błogosławię!

 

 

 

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański