5 Niedziela Wielkanocna 15.05.22r.

5 Niedziela Wielkanocy  15.5. 2022r.

 1. Ewangelia nam przekazuje, że mamy miłować miłością, która swe źródło ma w Bogu.
 2. Kalendarz liturgiczny : poniedziałek – św. Andrzeja Boboli, m i patrona Polski.; środa- św. Jana I pap; piątek – św. Bernardyna ze Sieny.
 3. Postarajmy się w miesiącu maju mieć czas dla Matki Bożej. W tygodniu mało jest uczestników- wystarczyło by z samego Objezierza o liczniejsze uczestnictwo.   Zapraszam na same nabożeństwo z dziećmi i wnukami.( nie ma  konieczności pozostawania na Mszy Św. ).
 4. Majowe w poszczególnych wioskach w tych miejscach, w których poprzednio odbywały sie o g.20,00: poniedziałek – Żukowo; wtorek – Ślepuchowo; czwartek-Górka.
 5. W środę możemy polecać się wszyscy Matce Bożej NP, a we wtorek majowe po rannej Mszy Św. o g.8,00.
 6. W czwartek adoracja od g. 17,00 w intencji dzieci i młodzieży
 7. Dzieci, które przystąpiły do I-ej Komunii św. przeżywają swój biały tydzień – codziennie uczestniczą we Mszy św. i przyjmują Pana Jezusa.
 8. W poniedziałek 16 maja, proszę na I – szą rocznicę wszystkie dzieci, które rok temu przystąpiły do 1-ej komunii św.
 9. W piątek , proszę na Msze i spotkanie młodzież z klasy 8 przygotowującej się do Bierzmowania; a w sobotę młodzież z klasy 1-ej szkoły średniej.
 10. Intencja dla Róż na miesiąc maj: „ Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania , odwagę wiary oraz poświęcenie w służbie”.
 11. Dziś w można dołączyć do ogólnopolskiego marszu pokutnego w intencji Ojczyzny.
 12. Pielgrzymka na Jasna Górę dla nauczycieli i wychowawców jest organizowana 1-2 lipca. Pielgrzymka dla kobiet z Sanktuarium z Tulec od g.7,00 do Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu ( ok. 14 zakończenie poczęstunkiem ).
 13. W tygodniu pożegnalismy Krystynę Balcerowiak, a we wtorek o g. 10,30 pogrzeb Jezrgo Góreckiego z Wargowa. Wieczny odpoczynek…..