4 niedziela Adwentu 20.12.12 20 r.

4 niedziela Adwentu 20.12. 20.

 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu : dla niektórych ludzi bóg , to tylko ten „ wszechmogący”. Ale bóg objawia swą moc również w słabości – w ubogim narodzeniu Jezusa.
 2. Zapraszam do udziału w Roratach rodziców i dziadków z dziećmi i wnukami w czwartek o g. 9,00
 3. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Jana od Krzyża; środa – św. Adelajda; czwartek – św. Łazarza.
 4. W czwartek Wigilia. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę – bez alkoholu i z zachowaniem postnego charakteru. Można wykorzystać ją do pełnego pojednania się z innymi osobami – jak Pan Bóg nam , tak i my możemy innym dać przebaczenie.
 5. Dziękuję za ofiary złożone w miniona niedzielę na cele remontowe naszej parafii.
 6. Bóg zapłać osobom, które pomogły rozprowadzić opłatki i świece. Jeszcze nie we wszystkich wioskach zostały one dostarczone i niektóre starsze osoby, mogą być ich pozbawione. Może postarajmy się, aby tym osobom je dostarczyć. Ofiary składane pomogą  na cele remontowe – na tym etapie na przeprowadzenie prac pisemnych – kosztorysowych związanych z dachem. Bóg zapłać za już rozprowadzone opłatki.
 7. Chorych ze stałej listy odwiedzę – w 1-sze Święto( piątek )  po Mszy południowej (rozpoczęcie ok. 12,30 ). Jeżeli ktoś sobie nie życzy , to proszę powiadomić. Jeżeli ktoś nowy ,to proszę zgłosić.
 8. Pasterka w kościele będzie przy obecnych wymogach sanitarnych planowana na g. 21 i 23. W 1-sze Święto Msze jak w niedzielę.  Drugie święto i w  niedzielę Msze Św.  : g. 8; 10; 11,30 i 14,30.
 9. W środę zapraszam do pomocy na g. 9,00 , aby zrobić dekorację na Boże Narodzenie – choinki, żłóbek.
 10. W pożegnaliśmy śp. Danutę Wojtkowiak z Objezierza. Wieczny odpoczynek….
 11. W tygodniu przed świętami okazja, by przystąpić do spowiedzi św. u kapłanów, którzy przyjadą do Objezierza – we wtorek od 8,30 i czwartek od 8,30. Ja w środę od 17 i po Mszy Św.