4 Niedziela Adwentu 18.12.22r.

4 Niedziela Adwentu 18.12. 22r.

 1. Ewangelia mówi o postaci św. Józefa – był człowiekiem „sprawiedliwym”, co w języku biblijnym znaczy tyle co „ dobry”.
 2. Gdy Kalendarz liturgiczny : środa – św. Piotra Kanizjusza
 3. Zapraszam do udziału w Mszach Roratnich – w poniedziałek , środę i w sobotę o g. 9,00. Dla najmłodszych ostatnie spotkanie w  piątek o g.17,15
 4. W tygodniu spowiedź święta w Obornikach : poniedziałek – w parafii św. Józefa, wtorek -w parafii Miłosierdzia Bożego, środa – fara. W Objezierzu okazja w czwartek wieczorem po Mszy o g. 18.
 5. W sobotę będziemy przeżywać Wigilię. Zadbajmy o tradycyjna chrześcijańską oprawę, bez alkoholu i z zachowaniem postnego charakteru. Postarajmy się przeżyć Święta w stanie łaski uświęcającej, aby móc przystępować do stołu Pańskiego.
 6. Pasterka będzie , jak w ubiegłym roku o g. 23,00. W pierwsze Święto Msza o g. 10 i 11,30 W drugie Święto, jak w niedzielę : 8 , 10 i 11,30.
 7. Chorych ze stałej listy odwiedzę z komunia św. w pierwsze Święto po Mszy południowej. Jeśli ktoś rezygnuje klub jest nowa osoba , to proszę zgłosić w zakrystii.
 8. Intencja modlitewna na miesiąc grudzień: Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocja człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym
 9. Można rezerwować Msze Święte na pierwsze półrocze 2023 roku i na cały rok Ważniejsze Jubileusze i Msze Ślubne . Pamiętajmy również , aby zamawiać Mszenie tylko za zmarłych, ale również za żyjących – bliskich -z o z okazji  Im, Ur  i ważniejszych rocznic .
 10. Aktualny zmieniony numer do biura parafialnego to : ( 61) 28 67 360
 11. Do nabycia są opłatki na stół wigilijny i duże świece- 20 zł.