30 Niedziela Zwykła 25.10.20 r.

30  Niedziela Zwykła 25.10.20.

 1. Dziś rocznica poświęcenia naszej świątyni. Pamiętamy o jej dobrodziejach, budowniczych, o wszystkich, którzy przez wieki troszczyli się o to miejsce. Bóg zapłać tym, którzy dziś wspierają wszelkie inicjatywy swoimi ofiarami.
 2. Już ostatni tydzień października, zachęcam wszystkich do udziału w różańcu. Szczególnie tych, którzy mogą przyjść, a jeszcze nie byli. W środę zapraszam do różańca najmłodszych na g. 17,00. Różaniec o g. 17,30 i we wtorek po Mszy o g. 8,00.
 3. W kalendarzu liturgicznym: środa –św. Szymona i Judy Tadeusza
 4. Zapraszam do adoracji Najśw. Sakramentu w czwartek o g. 17,00 i piątek od g. 17, 00. W 4 -ty  czwartek modlimy się za chorych i cierpiących. W  piątek w czasie adoracji powierzamy siebie i parafię  Bożemu Miłosierdziu.
 5. W najbliższa środę zapraszam na Nowennę mieszkańców Słowienka , będziemy modlić się o Boże Błogosławieństwo w pracy i codziennym życiu.
 6. W piątek proszę na Mszę i spotkanie kolejne młodzież z 1-ej klasy szkoły ponad podstawowej – związane z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.
 7. W tygodniu można rezerwować Msze Św. za wszystkich zmarłych na 1- sze półrocze 2021 r, codziennie po Mszy  .
 8. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 9. Można wypisywać kartki z wymiankami za naszych bliskich i dalszych zmarłych. Proszę – aby wkładać na Miarę możliwości minimum po 20 zł. Możliwe, że będzie trzeba zakupić na cmentarz kontener na śmieci, a opłaty po Wszystkich Świętych za wszystkie śmieci są stosunkowo duże do ofiarności. Proszę, aby maksymalnie zabierać śmieci z cmentarza. Śmieci proszę  wyrzucać osobno tylko  naturalne- możliwie bez dodatkowych sztucznych rzeczy. Wszystko pozostałe wrzucamy do kontenera – znicze również. Proszę również o uregulowanie prolongat grobów.
 10. W kościele trwa renowacja ławek – pozostały głównie ławki w bocznych kaplicach.
 11. Nasza pamięć o zmarłych wyraża się poprzez modlitwę, najbardziej przez dar  Ofiary Mszy Świętej. Wyraża się to również poprzez wymienianki. Do skarbony można je składać – proszę o wyraźne czytelne pismo. Dla naszych zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny, łączy się to również z przyjęciem Komunii Św. Spowiedź św. będzie do czwartku po Mszy i w środę w czasie i po Mszy Św.
 12. Ponieważ zaleca się w Ur. Wszystkich Świętych nie organizować żadnych zgromadzeń na cmentarzu, będziemy modlić się tylko w kościele – Msze będą jak w niedzielę. Msza Św. z cmentarza będzie o g.14,30 w kościele i po niej różaniec za zmarłych.