3 Niedziela Adwentu 13.12. 20 r.

3 niedziela Adwentu 13.12. 20.

 1. W trzecią niedzielę Adwentu ważną postacią jest św. Jan Chrzciciel, ale dla niego Jezus jest większy od niego. Czy my wiemy,kim jest Jezus?
 2. Zapraszam do udziału w Roratach rodziców i dziadków z dziećmi i wnukami w poniedziałek i środę, w sobotę rano o g. 7,00. Dla najmłodszych dzieci z samą czytanką- pogadanką w środę i czwartek o g. 17,00.
 3. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – św. Jana od Krzyża; środa – św. Adelajda; czwartek – św. Łazarza.
 4. W tygodniu  zapraszam do adoracji Najśw. Sakramentu w czwartek i piątek od g. 17, 00. W  czwartek wspólna modlitwa za dzieci i młodzież z parafii. W  piątek w czasie adoracji powierzamy siebie i Parafię  Bożemu Miłosierdziu.
 5. Zapraszam do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom : duże 15,50 i małe 7 zł. Świece z poprzedniego roku możemy wykorzystać jako wkłady do zniczy na cmentarzu.
 6. Bóg zapłać za wykonanie na cmentarzu półek do składania zniczy, które mogą być ponownie przez inne osoby wykorzystane. Proszę, aby z pomników zostawiać znicze, które inni mogą wykorzystać – niejednokrotnie są one bardzo ładne i w dobrym stanie.
 7. Bardzo proszę, by zgłosiły się osoby, które zajmowały się albo nowe chętne, które pomogą rozprowadzić opłatki na święta. Ofiary składane pomogą na cele remontowe – na tym etapie na przeprowadzenie prac pisemnych – kosztorysowych związanych z dachem. Bóg zapłać za już rozprowadzone opłatki.
 8. Dziękuje Różom Różańcowym za prowadzenie modlitwy różańcowej w Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP.
 9. Pasterka w kościele będzie przy obecnych wymogach sanitarnych planowana na g. 21 i 23.
 10. Dla uczczenia ofiar stanu wojennego prośba, aby zapalić świece w oknach o g.16,30.
 11. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza.
 12. Zawieszony jest w arch. Poznańskiej kolportaż gazety „ Gość Niedzielny”.
 13. W środę o g. 10 pogrzeb śp. Danuty Wojtkowiak z Objezierza.
 14. W tygodniu przed świętami okazja, by przystąpić do spowiedzi św. u kapłanów, którzy przyjadą do Objezierza. W środę od 17 do 18 – jeden kapłan; w sobotę od 10 -12 jeden kapłan i od 15 do 16,30. – dwóch kapłanów.