2 niedziela Adwentu 5.12.21r.

 II Niedziela Adwentu   5.12. 21r.

 1. Niedziela W drugą niedzielę Adwentu św. Jan chrzciciel zapowiada Chrystusa i nam każe prostować i przygotować drogę Panu.
 2. Zapraszam do duchowego przygotowania poprzez Msze Roratnie. Proszę rodziców i dziadków o przyjście z dziećmi i wnukami. Msze roratnie o Matce Bożej w poniedziałek, środę o g.18,00 i w sobotę rano o g. 7,00. Dla najmłodszych dzieci spotkania  z samą  w czwartek i piątek o g. 17,00.
 3. Kalendarz Liturgiczny : wtorek –św. Ambrożego; piątek – NMP Loretańskiej; sobota – św. D I, pap. Damazego
 4. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu o g.17,30 – modlimy się o nowe powołania do służby w koścele.
 5. Po Mszy i w biurze można rezerwować Msze Św. na pierwsze półrocze Nowego Roku 2022.
 6. Proszę w miarę możliwości proszę o zabieranie śmieci z cmentarza ze sobą lub zamawianie  bardziej Ofiary  Mszy Św. za zmarłych lub składać ofiary  na biedne potrzebujące dzieci w krajach misyjnych.
 7. Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 8. Na Święta są poświęcone opłatki na  stół wigilijny i  można zakupić świece Caritas na stół wigilijny. ( duże 18 zł i małe 9 zł. ).
 9. Intencja dla Różna miesiąc grudzień: Modlimy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem byłą ożywiana przez Słowo Boże i przez całe życie.
 10. W środę przypada Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. Wzorem lat ubiegłych zapraszam w tym dniu do udziału we Mszy Św. adoracji Najść. Sakramentu. Matka Boża obiecuje w tym dniu szczególne Łaski w godzinach południowych.  Msza 0 g 9 i 18. Po Mszy o g.9 rozpocznie się adoracja potrwa do mszy wieczornej. Proszę o włączenie się wszystkich  w duchu też  dziękczynienia za nawiedzenie  Matki Bożej parafii w wizerunku Jasnogórskim.

Róże proszę również o prowadzenie różańca :

 1. 14,30 – I róża część radosna
 2. 15,00 – II róża część światła ( po koronce )
 3. 16,00 – III róża część bolesna
 4. 17,00 – IV róża część chwalebna
 5. 17,30 – V róża radosna