12 Niedziela Zwykła 10.6.22r.

12 Niedziela Zwykła  19.06.2022r.

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała . Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali w przygotowanie i przebieg samej Ur. Zapraszam jeszcze wszystkich do pogłębiania naszej wiary i czasu łaski, jakim jest oktawa Bożego Ciała.
 2. Kalendarz liturgiczny : wtorek – św. Alojzego Gonzagi; czwartek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela. W czwartek przypada również Dzień Ojca.
 3. W tygodniu bezpośrednio po Mszy Św. litania do Najśw. Serca Pana Jezusa.
 4. W czwartek na zakończenie oktawy Ur. Bożego Ciała –parafialny dzień chorych. Zapraszam na g. 9,00 – pomóżmy chorym i starszym w dotarciu do kościoła. Po Mszy zapraszam na spotkanie w salce przy kawie i ciastku.
 5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się wieczorem przy kościele.  O przygotowanie 2 ołtarzy proszę : 1-go blok 37 i 2-go blok 32.

Po  procesji święcenie ziół i kwiatów.

 1. W piątek Ur. Najśw. Serca Pana Jezusa. Udajemy się w procesji do figury przy cmentarzu. Zapraszam na ten dzień szczególnie dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku do I Komunii św. Ich rodziców proszę o przygotowanie ołtarza. W tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Dzieci dostaną kartki do spowiedzi –do zbierania  9 piątków.
 2. W sobotę będzie również Msza rano o g. 9,00 – jest to święto Niepokalanego Serca NMP. Przed Mszą różaniec o g. 8,40
 3. O asystę proszę parafian: poniedziałek – Nieczajna; wtorek – Górka; środa- Ślepuchowo i Wymysłowo; czwartek – Objezierze. W piątek proszę o pomoc czcicieli Najśw.  Serca Jezusowego
 4. Proszę od poniedziałku rezerwować intencje za zmarłych i w pozostałych intencjach na drugie półrocze 2022r. – w tym dniu od g. 17,00.
 5. W piątek zapraszam na g. 8,00 całą społeczność Szkoły Podstawowej na Msze kończącą rok szkolny 2021/22.
 6. Zapowiedzi : Adam Kwieciński, st. wolny, zam. Wymysłowo i Oliwia Lupa, st. wolny, zam. Dąbrówka Leśna – zap. I.